VercajKIT JUNIOR SUPERHERO Dětská sada funkčního nářadí pro kluky

Chlapci
5 190 Kč
Skladem

Máte doma chlapce, kterého chcete podpořit v jeho tvořivém a motorickém rozvoji?

Sada obsahuje skutečné nářadí, ne hračky. Je to to, co hledáte?

Super, tak pokračujte ve čtení!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro koho je sada určená

Primárně pro šikovné a zvídavé malé chlapce (a vlastně i jejich rodiče). 

Od kolika let věku? To je na vás, rodičích. Každé dítě může být na svůj věk jinak vyspělé. Některé je připravené v pěti, některé v deseti letech. Do toho vám mluvit nemůžu, jen posloužím svou zkušeností

Já dostal svoje první nářadí od táty asi v šesti letech. Byl jsem nadšený, že mám opravdický vercajk a že je jenom můj. A hned jsem začal trochu jinak vnímat věci okolo sebe. Samozřejmě se mi táta snažil všechno vysvětlovat a ukazovat, ale když nebyl doma, musel jsem si poradit sám a vymýšlel si různé úkoly. 

Tak třeba jsem chodil po bytě se šroubovákem a dotahoval šrouby, na které jsem narazil. Měl jsem z toho hroznou radost a pocit důležitosti. Když pak naši přišli domů, s potěšením jsem jim hned hlásil, co se mi povedlo a jakého ve mně mají pomocníka!

Abych byl fér, musím přiznat, že jsem občas třeba něco i poničil, ale o tom přece poznávací proces je, ne?

Proč je pro něj dobrá (a tím i pro vás)

Podpoříte jeho všestranný rozvoj

Motorika, tvořivost, představivost, cit. To jsou věci, které určitě chcete jako správný rodič při výchově své ratolesti maximálně rozvíjet. Se sadou JUNIOR SUPERHERO to půjde samo!

Samozřejmě nejde o to, aby vám doma vyrostl řemeslník, ale osobně vnímám jako velmi důležité, aby si dítě osvojilo práci se základním nářadím, jako je šroubovák, kladívko nebo kleště. Protože setkávat se s nimi bude celý život a čím dřív se s nimi seznámí, tím líp. V této digitální době bude mít velký náskok a konkurenční výhodu

V dětském období je pro děti důležité zevrubné poznávání světa a věcí v něm. Všechno vyzkoušet a zjistit, jak co funguje. Co si zafixuje teď, bude mít k dispozici celý život.

Právě tyto zkušenosti, schopnosti a dovednosti ho můžou v pozdějším období ovlivnit natolik, že se bude věnovat radši nějakým tvůrčím činnostem, místo trávení času hraním počítačových her nebo na sociálních sítích.  Sada JUNIOR SUPERHERO tak může posloužit jako spojovací článek mezi online a skutečným světem.

Strávíte spolu více času

V dnešním uspěchaném světě není na nic dost času. Lítáme od jednoho k druhému. Odtrhnout děti od tabletu, mobilu nebo televize se může zdát jako nadlidský úkol. Pořídíte-li svému synkovi jeho vlastní soukromý opravdický kufřík s nářadím, může objevit nový svět, o kterém zatím neměl ani tušení.

V tu chvíli se otvírá krásný prostor pro celou rodinu, aby něco tvořila společněVazba otec - syn se právě u podobných aktivit tvoří nejlépe. A projektů, kterým se můžete dohromady věnovat, je tolik! 

Hmyzí domečky, krmítka pro ptáky, vyrobit draka. Různých inspirací je přece plný internet. Pojďte se zkusit zastavit a dělejte věci spolu. Předávejte dál svoje hodnoty a dovednosti, které jste se naučili vy od svých rodičů!

Z dlouhodobého hlediska

Prostě mu umožníte se o sebe v budoucnu lépe postarat. Dopřejte mu větší samostatnost a nezávislost. Nechte ho vyrůst v muže. Muže, který se dokáže skvěle postarat o rodinu a jen máloco ho v životě překvapí.

Manuálně zručný muž je také snem většiny žen, takže ho automaticky postavíte na úplně jinou startovní čáru a vytvoříte konkureční výhodu, kterou mu budou ostatní závidět. Nejde vždycky o to, že musí automaticky doma všechno dělat. Ono úplně stačí, že se třeba s nějakým řemeslníkem dokáže lépe domluvit, když bude vědět, co a jak.

Takže sečteno a podtrženo: máme tu úspěšného muže, partnera, rodiče a syna

Všechno se dá v tuto chvíli ovlivnit a je možné začít společně pracovat na tom, aby to tak bylo. Stačí poměrně málo - pořídit vašemu synkovi sadu JUNIOR SUPERHERO. Nebudete mít i vy lepší pocit, když budete vědět, že jste ho na život dobře připravili a že na nikom nebude muset být závislý?

Budoucnost je v udržitelnosti

O ekologické udržitelnosti se v poslední době hodně mluví. Je to velké a důležité téma

Nejde totiž přímo o to, jestli je výrobek zabalený v papíru nebo plastu, ale v konečném důsledku je důležitější, kolik daného výrobku spotřebujeme

Už dlouho se ví, že papír nerovná se ekologie.

Pokud se tedy chceme chovat udržitelně, musíme změnit naše chování coby spotřebitele. 

Teď můžete i vy prostřednictvím sady JUNIOR SUPERHERO přispět k vyšší ekologické udržitelnosti.

A to hned dvěma způsoby:

 • pořízením kvalitní a promyšlené sady nářadí, která vydrží sama o sobě dlouhé roky a není potřeba za rok jít a koupit novou, protože by třeba popraskal kufřík, nebo by se předčasně poničilo nářadí v něm 

 • moje sada vám bude pomáhat vychovat z vašeho syna člověka, který zná hodnotu ruční práce, dokáže sám něco vytvořit a zjistí, že mnoho věcí lze opravit namísto toho, aby se kupovaly nové

V souvislosti s opravitelností je na výrobce obecně vyvíjený tlak, aby svoje výrobky dělali zase opravitelné a dodávali k nim náhradní díly. Takže můžeme očekávat, že opravování věcí se zase stane normou, novým trendem

Naskočte na tento nový moderní trend mezi prvními!

Co v sadě najdete

Sada je navržená tak, aby odrážela to, čemu se chlapci skutečně rádi věnují a byla jim při tom oporou. Může zkoušet menší projekty se dřevem, něco rozmontovat, smontovat, opravit. Může zkoušet údržbu svého kola. To jsou nesmazatelné zápisy do paměti vašeho chlapce, který tak bude mít v budoucnu na čem stavět.

Konrétně se sada skládá z těchto položek:

 • kvalitní kufřík KETER s hliníkovými přezkami a rozměry "tak akorát"

 • malý AKU šroubovák, díky kterému si klučina rychle osvojí práci s tímto druhem nářadí

 • sklíčidlo pro AKU šroubovák až do vrtáku o průměru 6,5 mm (ideální pro modelářské projekty)

 • sada 13 ks vrtáků 1,5-6,5 mm (dřevo, plast, kov) v plechovém pouzdře

 • sada bitů pro akušroubovák

 • ruční šroubovák na bity

 • sada klasických šroubováků (ploché, křížové)

 • sada mikrošroubováků na jemnou mechaniku (ploché, křížové)

 • sada plochých stranových klíčů 6-22 mm v textilním pouzdře

 • sada velikostně přizpůsobených kleští (siko, kombinačky, na jemnou mechaniku, čelní štípačky)

 • úsečový pilník

 • sada INBUS klíčů s kuličkou

 • kvalitní hliníková vodováha 30 cm

 • kladivo 200 g s dřevěnou násadou

 • dřevěný skládací metr

 • úhelnice 30 cm

 • pilka ocaska na dřevo 250 mm

 • pilka s hliníkový kosořezem (na jemnější řezy dřeva a kovu, kosořez udrží pilku v daném úhlu)

 • obyčejná tužka s gumou

 • mazivo WD-40 100 ml (třeba na promazání jízdního kola)

 • univerzální dubové prkénko (držák brusného papíru, podložka pod vrtání, podložka pod údery kladivem atd.)

 • brusný papír zrnitosti 100 a 150

 • 2x připíňák (pro přichycení brusného papíru na prkénko)

 • štětec

 • dětské ochranné brýle

V čem je tenhle kufřík radosti výjimečný

Největší výhoda této sady je v tom, že obsahuje skutečné plnohodnotné nářadí, které je přizpůsobeno velikostně menším rukám. 

Jakmile si dítě nářadí “osahá” a začne chápat práci s ním, dětské nářadí (které bývá spíše napodobeninou nářadí, než opravdovým nástrojem) velmi rychle dosáhne svého limitu a dítě zbytečně brzdí. 

Což může být odrazující od dalších prací. 

Naproti tomu naše malí hrdinové spolu mohou zůstat po velkou část života. Osobně si umím představit, že mnoho věcí budou používat i v dospělosti.

Další výhodou sady JUNIOR SUPERHERO je prostorný kufřík, ve kterém může vaše dítko ubytovat nástroje, které třeba už má, nebo mu je pořídíte v průběhu času.

Takže nehrozí, že by z ní dítě rychle “vyrostlo”.

Ukážu, jak na to

Kromě pořádného nářadí a další pomůcek najdete uvnitř sady taky QR kód, který je kdykoliv připravený nabídnout pomocnou ruku.

Okamžitý přístup k online Lexikonu (přes mobilní telefon), kde je zmapováno veškeré nářadí, které sada obsahuje. Všichni se dozvíte, proč tam je, jak ho použít a tipy od člověka z praxe, se kterými bude váš potomek skutečným hrdinou.

S online Lexikonem budete schopní využít potenciál sady na úplné maximum.

Budete se divit, co všechno dokáže. Ukážu vám, jak na to.

(Poznámka: online Lexikon bude dostupný v průběhu prosince 2022 a bude fungovat i pro všechny dříve zakoupené sady.)

Potřebujete poradit?

Pokud budete potřebovat cokoliv probrat, prodiskutovat, poradit s výběrem, nebojte se mi napsat, zavolat nebo se za mnou zastavte ve Vercajkovně v Hořicích. A pokud byste chtěli být v centru dění okolo Vercajkovny, být zásobovaní novinkami, tipy, radami, tak laďte Vercajkovnu na všech kanálech!

Kde se vzala Vercajkovna?

Nasajte pozadí vzniku jedinečného projektu, ke kterému směřoval celý můj život.

Ten příběh mě zajímá