VercajKIT MALÁ DÁMA Dětská sada funkčního nářadí pro holky

Děvčata
4 190 Kč
Skladem

Máte doma malou slečnu, kterou chcete podpořit v jejím tvořivém a motorickém rozvoji?

Sada obsahuje skutečné nářadí, ne hračky. Je to to, co hledáte?

Super, tak pokračujte ve čtení!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro koho je sada určená

Primárně pro šikovná a zvídavá děvčata (a vlastně i jejich rodiče).

Od kolika let věku? To je na vás, rodičích. Každé dítě může být na svůj věk jinak vyspělé. Některé je připravené v pěti, některé v deseti letech. Do toho vám mluvit nemůžu, jen posloužím svou zkušeností

Já dostal svoje první nářadí od táty asi v šesti letech. Byl jsem nadšený, že mám opravdický vercajk a že je jenom můj. A hned jsem začal trochu jinak vnímat věci okolo sebe. Samozřejmě se mi táta snažil všechno vysvětlovat a ukazovat, ale když nebyl doma, musel jsem si poradit sám a vymýšlel si různé úkoly. 

Tak třeba jsem chodil po bytě se šroubovákem a dotahoval šrouby, na které jsem narazil. Měl jsem z toho hroznou radost a pocit důležitosti. Když pak naši přišli domů, s potěšením jsem jim hned hlásil, co se mi povedlo a jakého ve mně mají pomocníka!

Abych byl fér, musím přiznat, že jsem občas třeba něco i poničil, ale o tom přece poznávací proces je, ne?

Proč je pro ni dobrá (a tím i pro vás)

Připravíte ji na život. 

To je přece priorita číslo jedna. Prostě jí umožníte se v budoucnu o sebe lépe postarat.

Věřím, že byste radši, aby se o ni postaral přítel nebo manžel, ale přiznejme si - život přináší různé situace. A není lepší ji přichystat na všechno? Nebudete mít i vy lepší pocit, když budete vědět, že jste udělali vše, aby nemusela být na nikom závislá?

Ale samozřejmě znalost práce s nářadím nemusí být vždycky jen nutnost - já se setkal v během své praxe s řadou mladších i starších žen, které z různých důvodů (mnohdy z čisté záliby a potřeby u něčeho relaxovat a mít radost z toho, že jim něco vzniká pod rukama), braly nářadí do ruky a něco montovaly, renovovaly, vyráběly.

Podpoříte její všestranný rozvoj

Motorika, tvořivost, představivost, cit.

To jsou věci, které určitě chcete jako správný rodič při výchově své ratolesti maximálně rozvíjet. S MALOU DÁMOU to půjde samo! Samozřejmě nejde o to, aby vám doma vyrostla “řemeslnice”, ale osobně vnímám jako velmi důležité, aby si dítě osvojilo práci se základním nářadím, jako je šroubovák, kladívko nebo kleště. 

Protože setkávat se s nimi bude celý život a čím dřív se s nimi seznámí, tím líp. V této digitální době bude mít velký náskok a konkurenční výhodu. Podpořte u vašeho dítka vnímání hodnoty ruční práce.

Strávíte spolu více času

V dnešním uspěchaném světě není na nic dost času. Lítáme od jednoho k druhému. Odtrhnout děti od tabletu, mobilu nebo televize se může zdát jako nadlidský úkol. Pořídíte-li své dceři její vlastní opravdický kufřík s nářadím a pomůckami pro všelijaké tvoření, může objevit nový svět, o kterém zatím neměla ani tušení.

V tu chvíli se otvírá krásný prostor pro celou rodinu, aby něco tvořila společně. Projektů, kterým se můžete dohromady věnovat, je tolik! Tvořením různých sezónních dekorací (Advent, Vánoce, Velikonoce atd.) počínaje, přes různá přáníčka z papíru, scrapbooking, fotoalba a konče třeba u výroby domečku pro hmyz nebo krmítka pro ptáky. Různých návodů je přece plný internet!

Pojďte se zkusit zastavit a dělejte věci spolu. Předávejte dál svoje hodnoty a dovednosti, které jste se naučili vy od svých rodičů!

Budoucnost je v udržitelnosti

O ekologické udržitelnosti se v poslední době hodně mluví. Je to velké a důležité a téma

Nejde totiž přímo o to, jestli je výrobek zabalený v papíru nebo plastu, ale v konečném důsledku je důležitější, kolik daného výrobku spotřebujeme. Už dlouho se ví, že papír nerovná se ekologie. Pokud se tedy chceme chovat udržitelně, musíme změnit naše chování coby spotřebitele. 

Teď můžete i vy prostřednictvím sady MALÁ DÁMA přispět k vyšší ekologické udržitelnosti.

A to hned dvěma způsoby:

 • pořízením kvalitní a promyšlené sady nářadí, která vydrží sama o sobě dlouhé roky a není potřeba za rok jít a koupit novou, protože by třeba popraskal kufřík, nebo by se předčasně poničilo nářadí v něm 

 • moje sada vám bude pomáhat vychovat z vašeho syna člověka, který zná hodnotu ruční práce, dokáže sám něco vytvořit a zjistí, že mnoho věcí lze opravit namísto toho, aby se kupovaly nové

V souvislosti s opravitelností je na výrobce obecně vyvíjený tlak, aby svoje výrobky dělali zase opravitelné a dodávali k nim náhradní díly. Takže můžeme očekávat, že opravování věcí se zase stanenormou, novým trendem. Naskočte na tento nový moderní trend mezi prvními!

Co v sadě najdete

Sada je navržená tak, aby odrážela to, čemu se malé slečny skutečně rády věnují a byla jim při tom oporou. 

Takže je zde důraz na tvořivou práci s papírem a různými dekoracemi. K tomu ale také obsahuje základní nářadí, které se skvěle hodí pro poznávání světa tak trochu z jiné stránky. 

Může zkoušet menší projekty se dřevem, něco rozmontovat, smontovat, opravit. To jsou nesmazatelné zápisy do paměti vaší holčičky, která tak bude mít v budoucnu na čem stavět.

Konkrétně se sada skládá z těchto položek:

 • kvalitní kufřík KETER s hliníkovými přezkami a rozměry "tak akorát"

 • malá tavná pistole

 • sada pro kreativní tvoření s papírem, obsahující:

  • magnetickou řezací podložku cca 15 x 20 cm

  • pravítko 15 cm

  • nůžky s nepřilnavým povrchem

  • pinzetu pro manipulaci s malými ozdobami

  • řezací nožík

  • pomůcku na propichování papírů a usazování svorek

 • knihařská kost

 • nerezová špachtle

 • uzavíratelná nádobka "masťovka" uchování drobných předmětů/barvy atd.

 • sada bitů

 • ruční šroubovák na bity

 • klasický plochý a křížový šroubovák

 • sada mikrošroubováků na jemnou mechaniku (ploché, křížové)

 • sada velikostně přizpůsobených kleští (siko, kombinačky, na jemnou mechaniku, čelní štípačky)

 • úsečový pilník

 • kladivo 200 g s dřevěnou násadou

 • dřevěný skládací metr

 • pilka ocaska na dřevo 250 mm

 • pilka s hliníkový kosořezem (na jemnější řezy dřeva a kovu, kosořez udrží pilku v daném úhlu)

 • obyčejná tužka s gumou

 • univerzální dubové prkénko (držák brusného papíru, podložka pod vrtání, podložka pod údery kladívkem atd.)

 • brusný papír zrnitosti 100 a 150

 • 2x připíňák (pro přichycení brusného papíru na prkénko)

 • štětec

 • dětské ochranné brýle

V čem je tahle sada výjimečná

Největší výhoda sady je v tom, že obsahuje skutečné plnohodnotné nářadí, které je přizpůsobeno velikostně menším rukám. Jakmile si dítě nářadí “osahá” a začne chápat práci s ním, dětské nářadí (které bývá spíše napodobeninou nářadí, než opravdovým nástrojem) velmi rychle dosáhne svého limitu a dítě zbytečně brzdí. 

Což může být odrazující od dalších prací. 

Naproti tomu naše malé dámy spolu mohou zůstat po velkou část života. Osobně si umím představit, že mnoho věcí budou používat i v dospělosti. Další výhodou sady MALÁ DÁMA je prostorný kufřík, ve kterém může vaše dítko ubytovat nástroje a kreativní potřeby, které třeba už má nebo mu je pořídíte v průběhu času.

Takže nehrozí, že by z ní dítě “vyrostlo”.

Ukážu, jak na to

Kromě pořádného nářadí a další pomůcek najdete uvnitř sady taky QR kód, který je kdykoliv připravený nabídnout pomocnou ruku.

Okamžitý přístup k online Lexikonu (přes mobilní telefon), kde je zmapováno veškeré nářadí, které sada obsahuje. Všichni se dozvíte, proč tam je, jak ho použít a tipy od člověka z praxe v doprovodných videích, se kterými bude vaše malá slečna být skutečnou hrdinkou.

S online Lexikonem budete společně schopni využít potenciál sady na úplné maximum.

Budete se divit, co všechno dokáže. Ukážu Vám, jak na to!

(Poznámka: online Lexikon bude dostupný v průběhu prosince 2022 a bude fungovat i pro všechny dříve zakoupené sady.)

Potřebujete poradit?

Pokud budete potřebovat cokoliv probrat, prodiskutovat, poradit s výběrem, tak se nebojte mi napsat, zavolat nebo se za mnou zastavte ve Vercajkovně v Hořicích. A pokud byste chtěli být v centru dění okolo Vercajkovny, být zásobovaní novinkami, tipy, radami, tak laďte Vercajkovnu na všech kanálech!

 

Kde se vzala Vercajkovna?

Nasajte pozadí vzniku jedinečného projektu, ke kterému směřoval celý můj život.

Ten příběh mě zajímá